Ďábel nosí pradu

26. listopadu 2006 v 7:46 | Alís |  Good films

Získala vysněnou práci v New Yorku, to ale ještě nevěděla kdo bude její šéfovou. Pohled do krutého světa módy očima mladičké Andy, která brzy zjistí, že svět se netočí jen kolem šatů a bot.


V závratném světě newyorské módy, kde se velikost S mění v M, včerejší L je už XL a nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli pro New York a tudíž i pro celý svět - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě. včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro nějž by milion mladých žen z New Yorku dokázalo zabít.
Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs. V nevýrazném oblečení, které ji pasuje spíše na nesmělou studentku než moderní ženu, působí mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v botách na jehlovém podpatku, jako pěst na oko. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomhle průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání.
Miranda má sice obtočený kolem prstu celý módní svět, ale má velké potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci naprosto nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: nehodlá akceptovat neúspěch.
Aby se stala perfektní asistentkou, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí - k nevelkému nadšení svého přítele - mluvit jako prvotřídní znalec moderních trendů, chodit jako modelka a už si za žádných okolností neplete Dolceho s Gabbanou. Čím více však vidí očima Mirandy, tím více si uvědomuje, že její svět je strhující, avšak velmi osamělý - a že úspěch někdy vyžaduje velké oběti.
Herci: Meryl Streep, Anne Hathaway
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 satty satty | Web | 23. března 2007 v 15:00 | Reagovat

Tenhke sem jedne envydela

2 Alís Alís | 23. března 2007 v 17:07 | Reagovat

satty: ale je fakt bezva:)

3 nufa nufa | 2. července 2007 v 0:37 | Reagovat

i love that film !!

fashion is LAF !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama